26


lipca

Mata edukacyjna: od kiedy używać i jak wybrać?

 

Maty edukacyjne: kiedy używać i jak wybrać?

Maty są doskonałym prezentem dla dzieci, nie tylko w celach rozrywkowych, ale również edukacyjnych i mogą być używane już od pierwszych dni życia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając matę edukacyjną dla swojego dziecka. Mata edukacyjna - ile lat jest odpowiednia dla dzieci? Właściwie możesz zacząć go używać zaraz po urodzeniu dziecka, ale najlepiej dla niego, gdy ma 4-6 miesięcy. Dziecko codziennie dorasta i warto zapewnić mu przestrzeń do zabawy. Mata edukacyjna jest idealna. Sprawdź, kiedy położyć dziecko na macie edukacyjnej.

Dzieci mogą korzystać z maty edukacyjnej już od pierwszego dnia, ale zainteresowanie nią na pewno wzrośnie około 3-4 miesiącu życia. Wtedy kolorowe elementy przyciągną uwagę dzieci. Maluch, który ma już kilka miesięcy, może już z powodzeniem z niego korzystać, ale najbardziej przyda się, gdy dziecko nauczy się obracać.

Mata edukacyjna – kiedy?

Maty edukacyjne pełnią wiele funkcji, które w głównej mierze zależą od wieku dziecka. Dla młodszych maluchów mata będzie bezpiecznym miejscem do leżenia – dzieci będą patrzeć tylko na zabawki. Z drugiej strony będą się z nimi bawić starsze dzieci. Starannie dobrane maty edukacyjne mogą być używane przez dzieci przez długi czas.

Z jakiej maty korzystać ? (mata edukacyjna: ranking)

Przed zakupem proszę zwrócić uwagę na następujące elementy: Tkanina-Pamiętaj, że mata będzie leżała na podłodze, więc materiał nie może być zbyt cienki. Ciekawym rozwiązaniem jest również karimata, która jest szczególnie odpowiednia dla starszych dzieci; Karimata jest twarda, dziecko może się na niej swobodnie poruszać jak po podłodze, ale jest na tyle miękka, że nie zaszkodzi upadek podczas nauki raczkowania. Kolor-Aby mata spełniała swoją rolę edukacyjną powinna mieć kontrastowy kolor.

Pałąki maty powinny być wygięte w łuk, aby ograniczyć obszar zabawy dziecka. Możesz na nim powiesić ciekawe zabawki- wybierz matę z małymi pluszowymi zabawkami, grzechotkami, gryzakiem i rodzajem lusterka. Warto zwrócić uwagę, czy zabawkę można rozwiązać i przypiąć w innym miejscu pałąka; Różnorodne faktury i kształty z pewnością nie znudzą Twojego dziecka w najbliższym czasie. Certyfikat- Wybrana mata (i wszelkie inne zabawki) powinna posiadać: Znak CE – znak spełniający wymagania UE; nazwa i adres producenta (przedstawiciela, importera); informacje o wieku dziecka będącego celem zabawki; Informacje o przyczynach ograniczenia wiekowego (na przykład, w tym drobne elementy lub niezbędny nadzór osoby dorosłej). Rozmiar - Poduszka powinna być na tyle duża, aby dziecko mogło się swobodnie obracać. W przypadku małych dzieci poduszki z krawędziami mogą zapobiec uderzeniu dziecka o podłogę.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaką matę wybrać dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź nasz ranking mat edukacyjnych.

Zalety maty edukacyjnej

Przede wszystkim ważne jest, aby dziecko miało własną bezpieczną przestrzeń do zabawy. Poduszka jest miękka, a wszystkie elementy są bezpieczne dla maluszka, dzięki czemu maluch nie zrobi sobie krzywdy. Co ważniejsze, mata edukacyjna zawiera wiele ciekawych elementów, które mogą zachęcić dzieci do poruszania się, zginania i ćwiczeń małych rączek. Mata ta wspiera również rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz rozwój zdolności motorycznych. Szeleszczące, piszczące, chrzęszczące i kolorowe zabawki pobudzają wzrok, dotyk i słuch. Niektóre maty mają elementy muzyczne, które grają melodię. Mata jest łatwa do złożenia, dzięki czemu możesz zabrać ją ze sobą wszędzie.

Leżąc na plecach i na brzuszku dziecko będzie ćwiczyć precyzyjne ruchy i rozwijać kontrolę nad ruchami rąk. Pozwala zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy, a gdy Twoje dzieci dorosną, pomóż im się rozwijać i uczyć za pomocą bardziej zaawansowanych funkcji maty. Nie martw się, to będzie świetna zabawa dla Twojego malucha!

6 powodów, aby kupić maty edukacyjne dla swoich dzieci

Bezpieczny plac zabaw dla dzieci to coś na czym nam zależy. Maluchy mogą bawić się na macie, a Ty nie musisz się martwić, że w coś uderzy lub zrobi sobie krzywdę – mata jest miękka, a wszystkie elementy na niej bezpieczne dla dziecka. Wspomagają rozwój zdolności motorycznych. Chwycić może zabawkę wiszącą na drążku lub elemencie, który wydaje różne dźwięki i jest bezpośrednio przymocowana do maty. Zachęć dzieci do poruszania się, zginania i ćwiczeń. Wspiera rozwój koordynacji oko-ręka. Na początku nie jest łatwo złapać zabawkę zwisającą z góry lub przywiązaną do linki, ale praktyka czyni mistrza. Wkrótce przekonasz się, że nie stanowi to problemu dla Twojego dziecka. Pobudza zmysły. Szeleszczące, piszczące, chrzęszczące i kolorowe zabawki pobudzają wzrok, dotyk i słuch. Mata dobrze sprawdza się poza domem. Odwiedzasz dziadków lub znajomych? Zabierz ze sobą matę edukacyjną! W ten sposób będziesz w stanie szybko stworzyć znajomą i wygodną przestrzeń do zabawy dla swojego dziecka. Daje dzieciom dużo frajdy. Poduszka kryje w sobie wiele tajemnic, a odkrywanie ich to czysta radość. Ukryte lusterka, wesołe zwierzątka czy żywe melodie to tylko niektóre elementy, które sprawiają, że Twoje dziecko jest szczęśliwe.

Redakcja

Baby Rank

Komentarze (0)

O nas

Baby Rank

Wszystko co powinien wiedzieć rodzic i czego potrzebuje jego dziecko.

Kategorie