25


kwietnia

Co kupić dziecku zamiast zabawek?

Kiedy dziewczynki tracą zainteresowanie lalkami i miękkimi zabawkami, a chłopcy samochodami i pistoletami zabawkowymi, rodzice myślą o poważniejszych i bardziej ekscytujących przedmiotach. W tym artykule pomożemy Ci wybrać niezwykłe prezenty dla syna i córki: od tanich po drogie.

Książka

Książka zawsze była uważana za najlepszy prezent i nadal jest nim dla dziecka. Może to być literatura edukacyjna lub beletrystyka. Pierwszy z nich poszerza horyzonty i rozwija myślenie, dzięki czemu dzieci będą inaczej patrzeć na świat i oceniać go z wielu perspektyw.

Książki beletrystyczne uczą takich cech, jak empatia, życzliwość oraz wartość przyjaźni i związków. Jeśli dziecko będzie czytać, jego mowa stanie się piękna.

Dzieci mogą być również zainteresowane encyklopediami.

Nie każ chłopcom czytać tylko o czołgach, a dziewczynkom o miłości. Pozwól dziecku wybrać swoją własną książkę.

Chłopiec z książką

Pościel dziecięca

Organizm rosnącego dziecka potrzebuje jak najwięcej odpoczynku. Ale co zrobić, gdy ma problemy z przygotowaniem się do snu? Załóż im pościel z ulubionymi postaciami z kreskówek!

Dla chłopca:

 • Jedi i postacie z Gwiezdnych Wojen
 • superbohaterowie z uniwersum MARVEL;
 • "Auta" z Disney Cartoon Network.

Dla dziewczynki:

 • postacie z kreskówek "Zimne serca", "Mała syrenka" i inne postacie Disneya;
 • dzielne Wróżki WINX;
 • niezwykłe piękności Monster High.

Mapa lub globus

Aby dziecko poznawało świat i interesowało się geografią, krajami i kontynentami, podaruj mu mapę lub globus. Jeśli Twoja rodzina dużo podróżuje, oznacz miejsca, w których byliście, dołącz bilety i napisz o swoich doświadczeniach. Odkrywaj inne kraje, poznaj zwyczaje i zwiedzaj świat razem z dzieckiem!

Globus da dzieciom wyobrażenie o tym, jak wygląda Ziemia. Mogą interesować się oceanem, a nawet przestrzenią kosmiczną. Niektóre modele są podświetlane i mogą stanowić ozdobę pokoju dziecięcego.

Dziecko z globusem

Zobacz też: Wybór mebli, które rosną razem z dzieckiem

Pióro 3D

Pojawienie się druku 3D umożliwiło kreatywnym ludziom realizację pomysłów artystycznych nie tylko na płótnach i ścianach, papierze i płaskich powierzchniach. Rysunek zyskał trzeci wymiar: dzieła sztuki stały się trójwymiarowe.

Dzięki temu pisakowi dziecko może wykonywać niewymiarowe figury i inne. Dzieci mogą samodzielnie naprawić mikrofalówkę lub lodówkę, jeśli odłamie się tych urządzeń plastik. Urządzenie umożliwia rysowanie obiektów 2D i 3D.

Nowoczesne długopisy są bezpieczne: dzieciom nie grozi poparzenie.

Tablet

Aby Twoje dziecko mogło zawsze czerpać informacje z Internetu i znajdować odpowiedzi na swoje pytania, kup mu tablet. Urządzenie to nie tylko pomoże w nauce, ale także zapewni rozrywkę podczas podróży, pomoże komunikować się z przyjaciółmi i rodzicami, pozwoli zachować ważne chwile w życiu.

Istnieje wiele aplikacji do nauki na tablety, z których dziecko może korzystać wspólnie z rodzicami lub samodzielnie. Pozwól dziecku w łatwy sposób uczyć się języków obcych, zasad ruchu drogowego, matematyki i przyrody.

dziecko z tabletem

Rower

Rower pomaga dziecku prowadzić aktywny tryb życia. Dzieci mogą jeździć nim do szkoły, do sklepów lub po prostu spędzać czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Taka aktywność fizyczna pobudzi dobry apetyt, dzięki czemu organizm dziecka będzie silny i zdrowy.

Rowery dziecięce i młodzieżowe są odpowiednie. A jeśli dziecko nie umie jeszcze jeździć, wybierz model z dwoma dodatkowymi kółkami, które można zamocować, aby zachować równowagę.

Należy również wziąć pod uwagę hulajnogi, rolki i deskorolki. Nie zapomnij o środkach bezpieczeństwa!

Kontroler gier

Nie można trzymać dziecka z dala od gier komputerowych. I wcale nie musisz! Tatusiowie też lubią grać w gry.

Z parą joysticków spędzisz czas z dzieckiem i będziesz się dobrze bawić. Sprawdź, kto wygra w wirtualnym pojedynku ojca z dzieckiem! Wyścigi, łamigłówki, gry walki - wiele gier oferuje obecnie tryb dla dwóch graczy.

Kiedy dziecko bawi się z Tobą, poznajesz jego upodobania, przyzwyczajenia, możesz porozmawiać o osobistych problemach, udzielić porady.

Kontrolery gier są dostępne zarówno dla konsol, jak i komputerów PC.

Pamiętaj jednak, aby ustalić z dzieckiem czas spędzony na grach wideo w celu zapobiegnięcia uzależnienia od komputera.

Joysticki

Dziecięca wkrętarka akumulatorowa

Jeśli Twój syn wykazuje zainteresowanie narzędziami, gdy naprawiasz samochód w garażu lub budujesz szklarnię w domku letniskowym, kup mu własne narzędzie. I to w dodatku elektryczne! 

Wkrętarki akumulatorowe to najbezpieczniejsze narzędzia elektryczne. Ważąca 300-400 gramów wiertarka nie zmęczy Twojego dziecka i jest wystarczająco mocna, aby zbudować domek dla ptaków, naprawić półkę lub rower.

Dostępne są modele zasilane bateriami AA.

Makijaż dla dzieci

Małe dziewczynki widzą, jak ich mama robi sobie makijaż, więc same też chcą się upiększać. I lepiej, żeby to były specjalne produkty kosmetyczne dla dzieci niż cienie i szminki mamy. Dzięki makijażowi możesz przygotować dziecko do przyjęcia: zamień je w zwierzę lub postać z bajki. Specjalne materiały nie podrażniają skóry dzieci.

Dla swojej córki możesz znaleźć:

 • pomadki;
 • błyszczyki do ust;
 • lakiery do paznokci;
 • cienie do powiek;
 • całe zestawy kosmetyków.

dziecko pomalowane

Naklejki na paznokcie

Kobiety często używają jaskrawych kolorów i wzorów, aby wykonać manicure pasujący do określonego wyglądu i stroju. A dzieci widzą takie produkty u swoich mam, nauczycielek, znajomych i chcą, aby ich małe paznokcie też były kolorowe.

Naklejki na paznokcie dla dziewczynek nie muszą być zabezpieczone lakierem do paznokci. Wystarczy oderwać je od podkładu i nałożyć na paznokcie. Produkty te nie są szkodliwe dla płytki paznokcia i nie odpadają samoistnie.

Spraw swojemu dziecku radość i odkrywaj z nim świat!

Redakcja

Baby Rank

Komentarze (0)

O nas

Baby Rank

Wszystko co powinien wiedzieć rodzic i czego potrzebuje jego dziecko.

Kategorie